21. 9. 2011

Skinheads ve filmu

Skinheads. Milovaní a nenávidění. Pokud stojíte o zasvěcený pohled do jejich řad, doporučuji tyto filmy, ke kterým se můžete dostat ve zbytku článku:
  • ANTIFA - Lovci nazi skinů (2008)
  • Skinhead Attitude (2003) 
  • This Is England (2006)


ANTIFA - Lovci nazi skinů (2008)

O Redskineach - militantních antifašistech v Paříži. Rozhovory, dobové záběry a fotky o boji proti náckům a boji za kořeny své subkultury.

http://www.uloz.to/7599489/antifa-sk-hardcoded-avi?utm_source=search&utm_campaign=0&utm_medium=all

Celý film se slovenskými titulky:
SLOVENSKÉ TITULKY (vyber si ich v okne v pravo dole, tlačítko CC)


Skinhead Attitude (2003)
 
„Nechápu, jak se někdo může hlásit k hnutí skinheads a zároveň být rasista. Vždyť skinheads pocházejí původně z Jamajky," říká jeden z průkopníků hudebního stylu ska, se kterým byli skinheads v počátcích neodmyslitelně spjati. Jeho slova výstižně ilustrují jeden z mnoha paradoxů hnutí, které si většina lidí automaticky spojuje s násilím a sympatiemi k neonacismu. Režisér Daniel Schweizer v doprovodu mladé švýcarské skinheadky Karole se rozhodl zmapovat téměř čtyřicetiletou historii hnutí skinheads a ukázat jeho současnou podobu v nejrůznějších zemích Evropy a Ameriky. Unikátní záběry z koncertů a rozhovory se členy antirasistických skupin Bad Manners či Sham 69 kontrastují s hajlujícími jedinci na koncertech jedné z prvních neonacistických kapel Screwdriver, jejíž zpěvák Ian Stuart Donaldson založil v Anglii nechvalně známou organizaci Blood nad Honour. Brutální policejní zásah proti účastníkům koncertu Los Fastidios v Krakově, rozhovory s antirasisticky orientovanými Redskins z Berlína či se zapálenými neonacisty z USA a Švédska autor doplňuje konzistentním komentářem plným zajímavých informací.

http://www.uloz.to/5227992/skinhead-attitude-avi?utm_source=search&utm_campaign=1&utm_medium=all


This Is England (2006)

Píše se rok 1983. Portrét Anglie té doby sestává z války o Falklandy, z Margaret Thatcherové, aerobiku, TV show Blockbusters, rasového napětí a skinheadů. Skončila škola a před dvanáctiletým Shaunem, který vyrůstá v malém přístavním městečku se zaneprázdněnou matkou, se rýsují dlouhé týdny nudy. Jeho otec zahynul během války o Falklandy. Shaun pietně nosí kalhoty, které mu kdysi daroval. Právě ty přitáhnou jednoho dne pozornost Woodyho a jeho gangu skinů a Shaunovy prázdniny naberou na plné obrátky jiný směr.

http://www.uloz.to/6920066/this-is-england-2006-dvdrip-eng-avi?utm_source=search&utm_campaign=0&utm_medium=all
http://www.uloz.to/6920067/this-is-england-2006-dvdrip-eng-srt?utm_source=search&utm_campaign=0&utm_medium=all

Žádné komentáře:

Okomentovat